logo

Golden Rose, Classics, Miss Selene ve Emily markalarının üreticisi Erkul Kozmetik, oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ürünlerinin üretimi konusunda faaliyet göstermektedir. Şirket kurumsal kimliğinde güvenilirlik, kalite odaklılık, sürekli gelişim ve çevreye duyarlılık olmak üzere dört öncelikli değer belirlemiştir. 2012 yılında renkli kozmetik alanında Türkiye’nin en çok ihracat yapan şirketi ödülünü alan Erkul Kozmetik Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Avustralya olmak üzere toplam beş kıtaya ve seksen altı ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Erkul Kozmetik toplamda 70.000 m2‘ye ulaşan entegre üretim tesislerinde kozmetik, plastik ambalaj ve parfüm üretimlerini gerçekleştirmektedir. Kozmetik üretimi, İstanbul’da 36.000 m2‘lik kapalı alanda sahip olduğu ISO 22716:2007 Kozmetikte İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda yapılmaktadır. Ürünlerin tamamı piyasaya arz edilmeden önce EC 1223/2009 Kozmetik Yönetmeliği gerekliliklerini sağlamak amacıyla, Avrupa’da yerleşik, akredite laboratuvarlarda insan sağlığına dair ürün güvenlik testlerinden geçmektedir. Erkul Kozmetik Türkiye’de mikrobiyoloji laboratuvarı olan tek kozmetik üreticisi konumundadır.

Kozmetik üretiminde kullanılan plastik ambalaj, tüp, kapak ve aplikatörler BRC (British Retail Consortium) belgesine sahip 15.000 m2‘lik tesiste GMP’ye uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Erkul Kozmetik ürünleri; Amerika ve Avrupa’dan ithal edilen FDA ve AB mevzuatına uygun pigmentler ve hammaddelerle üretilmektedir.

Firma ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.